آموزش تغییر اندازه تصویر شاخص در وردپرس

بخش : مقالات دسته بندی : طراحی وب مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه تعداد بازدید : 38 تاریخ : یک ماه پیشآموزش تغییر اندازه تصویر شاخص در وردپرس


آموزش تغییر اندازه تصویر شاخص در وردپرس


اگر تابحال با سیستم مدیرت محتوا وردپرس کار کرده باشید ، متوجه این موضوع شده اید که در هنگام آپلود تصاویر ، وردپرس برای اینکه این تصاویر را به کاربران نمایش دهد ، تغییراتی بر روی آن اعمال میکند . به عنوان مثال اندازه آن را تغییر میدهد . اما زمانی پیش میاید که شما نمی خواهید از اندازه های پیشفرض وردپرس ، که بصورت بند انگشتی ، میانه و اندازه بزرگ شناخته میشوند ، استفاده کنید . این امکان برای شما وجود دارد که هم بصورت دستی و هم با استفاده از افزونه ، اندازه های دلخواه را بر روی تصاویر خود اعمال کنید . در این مقاله از همیارکد ، این دو روش را خدمت شما همراهان عزیز معرفی میکنیم . 


افزودن اندازه دلخواه برای تصاویر شاخص 


برای اینکه شما بتوانید به راحتی اندازه دلخواه خود را بر روی تصاویر شاخص ایجاد کنید ، وردپرس تابع  add_image_size را برای این منظور در نظر گرفته است . 


در این تابع چهار پارمتر دریافت میشود ، که ترتیب آن به این صورت است : نام ، عرض، ارتفاع و اجازه بریدن تصاویر . این نکته را مدنظر داشته باشید که پارامترcrop$ بولین است ، یعنی فقط مقدار true یا false میگیرد و بصورت پیشفرض بر روی false است .  به عنوان مثال ، میخواهیم تصاویری که آپلود میکنیم در سایز ۳۰۰ در ۲۰۰ ذخیره شوند واگر تصاویر بزرگ بود ، قسمت اضافه آن نیز بریده شود . برای این منظور کافی است تا کد زیر را به فایل functions.php  اضافه کنیم تا سایز جدید به تصاویر شما اضافه شود . 


;(add_image_size('post-thumbnail', ۳۰۰, ۲۰۰, true


به همین ترتیب ، تصاویری که از این پس آپلود میکنید در سایز جدید هم ذخیره میشود . 

حال مانند تابع بالا میتوانیم با استفاده از تابع the_post_thumbnail ، اندازه دلخواه خود را به تصاویر وردپرس اضافه کنیم برای این کار کافی است تا نامی که در تابع بالا برای اندازه دلخواه خود استفاده کرده ایم را درون تابع the_post_thumbnail قرار دهیم . مانند مثال زیر :حذف کردن سایز تصاویر 


اگر دیگر نیاز به استفاده از سایز پیشفرض تصاویر ندارید ، میتوانید برای جلوگیری از سنگین شدن اطلاعات ، آنها را حذف کنید و با استفاده از فیلتر intermediate_image_sizes_advanced میتوانیم تمامی سایز های موجود را درون یک آرایه برگردانیم و با استفاده از تابع ()unset ، سایز های مورد نظر را به آسانی حذف کنیم . مثال زیر گویای این امر می باشد . 


  }(function remove_default_img($sizes

;(['unset( $sizes['medium  
;(['unset( $sizes['large  
;(['unset( $sizes['thumbnail  
; return $sizes 
{ 
	
;('add_filter('intermediate_image_sizes_advanced', 'remove_default_img


افزونه تغییر اندازه تصویر شاخص در وردپرس


یکی از بهترین افزونه هایی که برای این منظور میتوانید از آن استفاده کنید ، افزونه Imsanity می باشد . با استفاده از این افزونه میتوانید سایز دلخواه خود را بر روی تصاویر ایجاد کنید و همچنین به صورت گروهی سایر تصاویر را تغییر دهید . 


شما همراهان عزیز همیارکد میتوانید نظرات و پرسش های خود را در خصوص این مقاله ، از طریق کامنت با همیارکد به اشتراک بگذارید ❤

Powered by Froala Editor

چه امتیازی به این مقاله می دید؟امتیاز کاربران:5.0 از 3 رای


دیدگاه کاربران 0    ارسال دیدگــاه

    لطفا نظرات خود را راجب مقاله بالا بیان نمایید با تشکر
    برچسب ها    Powered by Froala Editor