معرفی ترفندهایی برای سرچ حرفه ای در گوگل

بخش : مقالات دسته بندی : سئو مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه تعداد بازدید : 501 تاریخ : 7 ماه پیشمعرفی ترفندهایی برای سرچ حرفه ای در گوگل


معرفی ترفندهایی برای سرچ حرفه ای در گوگل


حتما شماهم روزانه مطالب مختلفی را در گوگل سرچ میکنید اما شاید ترفندهایی که این سازندگان این مرورگر برای داشتن یک جستجوی حرفه ای ، برای کاربران خود ایجاد کرده اند را ، ندانید . در این مقاله از همیارکد قصد داریم تا تعدادی از این ترفندهای پرکاربرد را خدمت شما همراهان عزیز معرفی کنیم . 


۱- علامت * 


یکی از جالب ترین ترفندهای گوگل علامت * میباشد . که میتوانید زمانی که کلمه و یا حرفی را فراموش کردید از آن استفاده کنید و علامت * را بجای آن کلمه و یا حرف قرار دهید . 


۲- :SITE 


اگر میخواهید در سایت مورد نظرتان متنی را جستجو کنید میتوانید از :SITE استفاده کنید . با این روش گوگل شما را به سایت های دیگر نمی برد و سریعا به مقصد خود خواهید رسید . 


۳- کوتیشن "" 


اگر به دنبال کلمه و یا عبارت دقیق در جستجوی خود هستید ، میتوانید متن مورد نظر خود را بین دابل کوتیشن قرار دهید . 


۴- یک رنج از اعداد (...)


برای جستجو در میان رنجی از اعداد ویا بین تاریخ ها میتوانید از ... استفاده کنید .


۵- OR 


اگر در جستجوی خود از چندین کلمه استفاده کردید که به دنبال صفحاتی هستید که شامل یکی از این کلمات باشداز OR استفاده میکنیم . توجه کنید که کلمه OR حتما باید با حروف بزرگ نوشته شود . 


۶- :LINK 


با نوشتن :LINK و نوشتن لینک مورد نظرتان در مقابل آن میتوانید تمام سایت هایی که به آنها بک لینک داده شده است را پیدا کنید . 


۷- RELATED 


اگر به دنبال سایت هایی مشابه با سایت خودتان میگردید ، میتوانید از کلمه related در ابتدای سرچ بصورت حروف کوچک استفاده کنید . 


۸-  : FILETYPE


برای جستجو یک نوع و فرمت خاصی از فایل ها ، باید از عبارت :filetype بصورت حروف کوچک استفاده کنید . 


نتیجه گیری : 

در این مقاله از همیارکد سعی شد تا پرکاربردترین ترفند های گوگل برای داشتن جستجوی حرفه ای را خدت شما همراهان عزیز همیارکد معرفی کنیم . در صورتی که شما ترفندهای پرکاربرد بیشتری میشناسید میتوانید با سایر همراهان همیارکد به اشتراک بگذارید . ☕

Powered by Froala Editor

چه امتیازی به این مقاله می دید؟امتیاز کاربران:4.7 از 7 رای


دیدگاه کاربران 0    ارسال دیدگــاه

    لطفا نظرات خود را راجب مقاله بالا بیان نمایید با تشکر
    برچسب ها    Powered by Froala Editor