معرفی 9 روش برای داشتن ارائه ای حرفه ای

بخش : مقالات دسته بندی : کاریابی مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه تعداد بازدید : 261 تاریخ : 3 هفته پیشمعرفی 9 روش برای داشتن ارائه ای حرفه ای


معرفی ۹ روش برای داشتن ارئه ای حرفه ای 


حتما شماهم در زمان های مختلف با و در جایگاه های متفاوت در زمانی باید موضوع و یا طرحی در دانشگاه و یا محل کار ارائه میدادید و یا حتی برای جذب سرمایه گذار برای طرح خود باید ارائه ای جذاب و حرفه ای آماده کنید . در این مقاله از همیارکد قصد داریم تا روش هایی را برای داشتن یک ارائه حرفه ای ، خدمت شما همراهان عزیز همیارکد معرفی کنیم . 


۱- صحبت کردن مقابل دیگران را تمرین کنید 


اینکه چه مقدار برروی موضوعی که قصد ارائه آن را دارید ، تسلط دارید اصلا برای داشتن یک ارائه حرفه ای کافی نیست . در هر صورت در زمان قانع کردن یا ایجاد تعامل با توضیح دادن موضوع برای مخاطب ، احتمال دچار خطا شدن و لغزش ، بسیار بالا است و این امر کاملا طبیعی است و ممکن است برای بسیاری از افراد اتفاق بیافتد . هر چقدر با حجم زیاد توجه زیادی که به سمت شماست  راحتتر باشید ، کمتر دچار استرس و  اضطراب میشود . این تمرین را میتوانید با ارائه موضوعی در مقابل دوستان و یا خانواده انجام دهید . 


۲- از متن کمتر و گرافیک بیشتری در اسلاید های خود استفاده کنید 


طراحی اسلاید های زیبا و جذاب ، باعث میشود تا مخاطبان در زمان ارائه شما کمتر دچار خستگی بشوند . اسلاید های را میتوانید به وسیله نرم افزارهایی همچون پاورپوینت ، فوکواسکای ، پرزی و ... استفاده کنید . با استفاده از ابزارهای بصری سازی مانند اینفوگرافیک ها یا نمودار ها ، فهم مطالب برای مخاطبان راحتتر است .


۳- از قدرت شخصیت استفاده کنید 


به ارائه خود شخصیت دهید اما نقش بازی نکنید و سعی کنید تا خودتان باشید . نقش بازی کردن باعث میشود در زمان انجام ارائه راحت نباشید و غیرعادی بنظر برسید . 


۴- از سوالات ونظرات مخاطبان در طی ارائه استفاده کنید 


در طول ارائه خود انعطاف پذیر باشید . جواب سوالات را بدهید و به نظرات توجه کنید . احتمال اینکه نظرات و سوالات مطرح شده در ذهن بقیه حضار نیز هم بوده باشد ، زیاد است . این فرصتی برای شماست تا به مخاطبان نشان دهید که تا چه حد بر مطالبی که ارائه میدهید تسلط دارید . 


۵- در مخاطبان اشتیاق و تعامل ایجاد کنید 


هرچه قدر خود رانسبت  به ایده ها  و مطالب ارائه تان مشتاق تر و هیجان زده تر نشان دهید ، مخاطبان هم بیشتر درگیر میشوند و تعامل بیشتری با شما برقرار میکند . 


۶- با مخاطبان خود تماس چشمی برقرار کنید 


اگر در زمان ارائه ، مخاطبان احساس کنند که شما به آنها توجه میکنید ، آن ها هم بیشتر متمرکز میشوند و به صحبت ها شما بهتر گوش میدهند . 


۷- ذهن مخاطب را به خود مشغول کنید 


بر روی ارزشی که میتوانید به مخاطبان ارائه دهید ، تمرکز کنید . هرچه قدر ارزش بیشتری به آنها القا کنید ، احتمال ماندگاری مطالب ارائه شده در ذهن آنها بیشتر میشود . 


۸- به زبان بدن خود توجه کنید 


لبخند زدن ، برقراری تماس چشمی و آرامش داشتن همگی از نشانه های اعتماد به نفس در زمان ارائه است . با حرکاتی مانند تکان دادن دست ها و با تکان دادن خودکار از نشانه های استرس است و تمرکز کردن را برای مخاطبان سخت میکند . 


۹- تا جایی که ممکن است ارائه را کوتاه کنید 


مطمئن شوید که تنها مطالب مهم را با مخاطبان به اشتراک میگذارید . مطالب کم اهمیت ، آنها را خسته میکند و در نتیجه تمرکزشان را بر روی موضوع شما از دست میدهند . 


نتیجه گیری :

در این مقاله سعی شد تا نکات مهم برای داشتن ارائه ای جذاب و حرفه ای ، را خدمت شما همراهان عزیز همیارکد معرفی کنیم . شما عزیزان هم میتوانید تجربیات خود را در خصوص ارائه در شرایط مختلف را با سایر همراهان همیارکد به اشتراک بگذارید ☕

Powered by Froala Editor

چه امتیازی به این مقاله می دید؟امتیاز کاربران:5.0 از 2 رای


دیدگاه کاربران 0    ارسال دیدگــاه

    لطفا نظرات خود را راجب مقاله بالا بیان نمایید با تشکر
    برچسب ها    Powered by Froala Editor